Trygt frem til festen 13. juni

Vi forventer mye besøk under åpningsfesten i Holmestrand by 13. juni. Slik kommer du deg trygt frem og tilbake til åpningsfesten.

Kan du sykle eller gå? Det er lurt

Deler av Langgaten er helt stengt i forbindelse med åpningsfesten, og det forventes en del biler, både fra utstillere og publikum. Vi anbefaler alle som kan sykle eller gå – å gjøre det.

  • Det er sykkelparkering i forbindelse med begge stasjonsutganger i Holmestrand by
  • På fjellet ved Rove er det sykkelparkering, og en heis ned til Holmestrand sentrum

Trygg sykkelparkering på Rove

Ta buss

Se om det går en buss som passer for deg. Bussen stopper på det helt nye busstoppet på den nye fylkesveien!

Vestfoldbanen har også togstopp i Holmestrand sentrum.

Kommer du med bil?

Sitte på med naboen?

Kommer du med bil, hvorfor ikke samkjøre med naboen, familie eller en god venn? Da blir det litt lettere å finne parkeringsplass for alle.

Om kjøring i sentrum

Langgaten (fra Backergården til Weidemannsgate) er bilfri 13. juni og stengt for trafikk. Kjør via nye fylkesveien og Havnegata.

Parkering i sentrum

Det blir gratis parkering på oppmerkete og skiltete kommunale parkeringsplasser: Krana, Rådhuset, Bekkegaten, Havnegaten ved Dulpen, Farmand parkeringsplass (på nedsiden av Coop Extra), Sundbrygga (ved Havnegaten 27) og Langgaten 19–21 (utenfor Holmestrand Optikk AS), ved Havnegaten 7. Tranberghaugen (grusplass ved siden av Hotel Societeten) åpnes for parkering lørdag. Bakken er splitter ny parkeringsplass i byen med innkjørsel fra den nye fylkesveien.

Det er også gratis parkering ved togstasjonen på lørdag.

Nyttige lenker

Bli med på åpningsfesten lørdag 13. juni! - Holmestrand kommune
Fv. 3240 Holmestrand sentrum - Vestfold fylkeskommune
Kommunale parkeringsplasser - Holmestrand kommune 
Holmestrand stasjon | Bane NOR