Den kulturelle spaserstokken

Den Kulturelle Spaserstokken er en nasjonal kultursatsing som har som mål å sørge for profesjonell kunst- og kulturformidling av høy kvalitet til eldre. 

Plakat til teatekonserten My funny valentine - Klikk for stort bildeVelkommen til teaterkonsert "My funny valentine" Kristoffer Grua Pedersen

“My funny Valentine”  - teaterkonsert

Teaterkonsert med de store amerikanske klassikerne - My Funny Valentine, My Way, Diamonds Are A Girls Best Friend og Fly Me To The Moon. - Trioen har oversatt repertoaret og har gjennom dialoger og monologer sydd det sammen til en teaterkonsert der vi følger en nattklubbsanger og en servitør som etter hvert finner kjærligheten sammen og hvor vi følger parforholdet gjennom opp- og nedturer.

Med Ane Eikemo og Kristoffer Grua (vokal) og Tor Ingar Jakobsen (piano)

Fri entré

Tirsdag 4. februar: Botne Aktivitetssenter kl. 12 // Kjærsenteret Aktivitetssenter kl. 15

Fredag 7. februar: Energihuset, Sande kl. 11.30 // Hof flerbrukshus kl. 14

Malekurs for beboere på bo- og behandlingssentrene i Holmestrand, Hof og Sande

I ett år har kunstner Anna Felföldi hatt et maletilbud på Holmestrand bo- og behandlingssenter til glede for beboerne. Vi utvider tilbudet til Sande og Hof i våren 2025 og avslutter med en miniutstilling. Under kurset får Anna praktisk hjelp av frivillige i Holmestrand-, Sande- og Hof frivilligsentral. Ta gjerne kontakt om du vil bidra som frivillig eller være med som pårørende.

Datoer: 

Hof bo- og behandlingssenter kl. 11-12: 5. & 19. februar / 5. & 19. mars / 2. & 30. april / 15. & 29. mai

Holmestrand bo- og behandlingssenter kl. 11-12: 6. & 20. februar / 6., & 20. mars / 3. & 24. april / 14. & 28. mai

Sande bo- og behandlingssenter kl. 14-15:  6. & 20. februar / 6., & 20. mars / 3. & 24. april / 14. & 28. mai

Maling med akrylfarger - malekurs for alle

Instruktør Anna Felföldi på kurset med et maleri og maleredskaper. - Klikk for stort bildeIllustratør Anna Felföldi leder malegruppa. Kulturkontoret

Anna Felföldi vil komme tilbake i våren 2025 som instruktør for kurset. Etter ett år med kurstilbud, vil kurset nå holdes en gang per måned. Kurset tilbys som før på Energihuset i Sande, Hof flerbrukshus og Kjærsenteret Aktivitetssenter. Vi oppfordrer deltakerne til å besøke kurset på alle tre steder for å få mest utbytte.

Har du lyst til å male, lære om oppbygging av bilder, farger, perspektiv? Da burde du bli med! Kurset passer for alle, uansett om du har malt før eller ikke. Her er det bare å komme innom, du behøver ikke å melde deg på. Kom de dagene det passer, du kan hoppe på underveis i kurset og behøver ikke å være med hver gang. Materialer får du på kurset. 

Pris: 50 kr per besøk.

Kjærsenteret aktivitetssenter (Langgaten 8, Holmestrand) - torsdager kl. 10-12

Datoer: under avklaring

Energihuset (Kirkesanger Pedersens vei 3, Sande - onsdager kl. 13-15

Datoer: under avklaring

Hof flerbrukshus (Voldshagan 2, Hof) - torsdager kl. 15-17

Datoer: under avklaring

Nye arrangementer legges ut fortløpende.

Hold deg oppdatert

Følg oss gjerne på Facebooksiden Kulturkontoret Holmestrand for oppdateringer og mange flere kulturarrangementer og aktiviteter.

Christine Meyer og Geir Langslet under en paraply - Klikk for stort bildeChristine Meyer og Geir Langslet har spilt for Den kulturelle spaserstokken. Marianne M. Jonassen

Hva er Den kulturelle spaserstokken?

Den kulturelle spaserstokken er et kulturformidlingsprogram for seniorer og skal tilby et godt, variert og profesjonelt kulturtilbud. 

Målet med Den kulturelle spaserstokken er:

å sørge for profesjonell kunst- og kulturformidling av høy kvalitet til eldre.

å legge til rette for økt samarbeid mellom kultursektoren og omsorgssektoren, slik at det utvikles gode kunst- og kulturprosjekter lokalt innenfor et mangfold av sjangre og uttrykk.

å bidra til at eldre får et tilpasset kulturtilbud på arenaer der de eldre befinner seg i dagliglivet.