Takk til alle som bidro til TV-aksjonen!

Nesten én million kroner ble samlet inn i Holmestrand kommune under årets TV-aksjon. Den lokale aksjonskomiteen takker alle som har bidratt. Sammen har innbyggere, frivillige, skoler, organisasjoner, næringsliv og kommunen vist et stort engasjement for mennesker på flukt.

Gruppebilde: Bakre rad, fra venstre: Birgitte Horn (TV-aksjonen, fylkeskoordinator Vestfold og Telemark), Anders Rønningen (kultursjef), Britt Sande (Sande frivilligsentral), Mette Måge Olsen (Hof frivilligsentral), Camilla Holm Velle (Holmestrand frivilligsentral). Fremre rad, fra venstre: Tove Ytterbø (TV-aksjonen fylkesaksjonsleder Vestfold ogTelemark), Nina Wergeland (Holmestrand næringsforening, Sonja Søtje-Andresen (kulturkontoret) - Klikk for stort bildeSAMMEN for mennesker på flukt: Representanter fra aksjonskomiteen og samarbeidspartnere. Holmestrand kommune

Takk for innsatsen og rause bidrag!

Søndag 18. oktober gikk 70 bøssebærere fra dør til dør i Sande, Hof og Holmestrand for å samle inn penger til årets TV-aksjon. De ble møtt med stor giverglede, både gjennom kontanter og Vipps. 

Mange av bøssebærerne stiller opp år etter år, og innsatsen deres betyr mye. Aksjonskomiteen ønsker å takke alle som har bidratt, både de som har samlet inn penger og de som har gitt bidrag

 

Nesten én million kroner, 993 087 kr, ble i år samlet inn i vår kommune. Det er et fantastisk resultat, og omtrent like mye som i fjor. Aksjonskomitéen ønsker å rette en stor takk til alle som bidro. 

Engasjerte elever og foreldre

Det gode resultatet er også takket være innsatsen fra skolene i kommunen. Elever ved Ekeberg skole, Galleberg skole, Klokkerjordet skole, Kleiverud skole og Gjøklep ungdomsskole bidro med skolejogg til inntekt for TV-aksjonen. På Kjeldås skole ble det arrangert loppemarked, kafé med suppe laget av 6. trinn og kaker bakt av foreldrekontakter. Skolen inviterte også til kino med gratis popcorn. Alle inntektene gikk til TV-aksjonen.

Musikk- og kunstelevene ved Holmestrand kulturskole arrangerte en flott konsert og kunstauksjon. Arrangementet skapte både engasjement og var et viktig bidrag til innsamlingen.

Seks mennesker poserer med en sjekk det står 50 000 på. - Klikk for stort bildeBedriften Speira ga til årets TV-aksjon Holmestrand kommune

Bidrag fra organisasjoner, næringsliv og kommunen

Frivilligsentralene i Holmestrand, Hof og Sande og kulturkontoret dannet den lokale aksjonskomiteen. 

Speira, Sande Røde Kors og Trond Sveberg Bygg støttet årets sak med pengebidrag. 

Holmestrand kommune har gitt et beløp per innbygger, i tråd med vedtak i formannskapet.

Årets TV-aksjon gikk til NRC Flyktninghjelpen

Årets TV-aksjon støttet Flyktninghjelpens arbeid for mennesker på flukt. Hvert andre sekund må et menneske flykte på grunn av krig og konflikt. Verden opplever i dag den høyeste andelen mennesker på flukt noensinne. Pengene fra årets aksjon skal bidra til at mennesker på flukt i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo skal få hjelp gjennom nødboliger, midlertidige hjem, tilgang til vann og sanitære tjenester og juridisk hjelp.

Det er fortsatt mulig å gi

Fikk du ikke besøk av en bøssebærer? Selv om aksjonsdagen er over, er det fortsatt mulig å bidra. Privatpersoner, organisasjoner og bedrifter kan gi et bidrag frem til 6. desember. 

På nettsiden til TV-aksjonen finner du all nødvendig informasjon